+48 692 455 178

LUBELSZCZYZNA + ROZTOCZE

LUBELSZCZYZNA + ROZTOCZE

Cena od ? zł /osoba

Termin: DLA GRUP ZRGANIZOWANYCH TERMIN DO UZGODNIENIA

Koszt: kalkulacja na zapytanie

Program wycieczki:

Dzień 1.
5.45 – zbiórka uczestników wycieczki na parkingu przy banku PeKaO w Koszalinie (od strony ulicy Jana z Kolna).
6.00 – wyjazd z Koszalina.
6.00 – 18.00 - Przejazd na trasie Koszalin – Lublin.
Zakwaterowanie w hotelu Campanile (hotel oddalony ok. 1,4 km od rynku starego miasta, 800 metrów od Placu Litewskiego) w Lublinie. Obiadokolacja. Po obiadokolacji wieczorny spacer.
Nocleg.

Dzień 2.
8.00 – Śniadanie.
8.45 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
Przejazd do Kozłówki – zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Zamoyskich. Wzniesiony około 1742 roku dla rodziny Bielińskich według projektu Józefa Fontany. W roku 1799 stał się własnością rodziny Zamoyskich. Przebudowany przez Konstantego Zamoyskiego w latach 1897–1914. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa.
Lublin – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, stolica województwa lubelskiego i centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, największe w kraju na wschód od Wisły. Na naszej trasie zwiedzania proponujemy m.in. zamek z kaplicą św. Trójcy (planowany jest remont na zamku, jeśli kaplica będzie dostępna wówczas grupa będzie mogła zwiedzić), brama krakowska – symbol miasta, czarna topola – miejsce spotkań, wieża Trynitarska, archikatedra.
Czas wolny .
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Wieczorek taneczny – zabawa przy muzyce mechanicznej (DJ).
Nocleg.

Dzień 3.
7.30 – Śniadanie.
8.15 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
Przejazd do Zamościa. Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem w stroju historycznym. W ramach spaceru proponujemy zwiedzanie Rynku Wielkiego z Ratuszem oraz najpiękniejszymi Kamieniczkami Ormiańskimi, Rynku Wodnego z fontanną i usytuowanym przy nim dawnym kościołem p.w. św. Anny, przejście pod „Dom Centralny” – miejsce w którym w okresie międzywojennym mieszkał Bolesław Leśmian. Następnie kościół św. Mikołaja – dawna cerkiew greckokatolicka i prawosławna. Przejście przez Starą i Nową Bramę Lwowską. Zapoznanie z fortyfikacjami Twierdzy Zamojskiej. Synagoga wraz z pozostałościami siedziby kahału i hederu. Rynek Solny, jako typowy plac handlowy renesansowego miasta idealnego z kamieniczkami, oficynami Ratusza, kościołem p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz gmachem dawnej Akademii Zamojskiej. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Stara Brama Lubelska, fragmenty Parku Miejskiego z jedynym ocalałym Kojcem broniącym fosę miejską. Gmach dawnego
Pałacu Zamoyskich z usytuowanym przed jego bryłą pomnikiem założyciela Zamościa Kanclerza i Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego. Następnie wejście do zamojskiej Katedry (wstęp bezpłatny) – dawniej Kolegiaty wybudowanej w stylu manierystycznym z fundacji założyciela miasta. W świątyni zobaczymy ołtarz główne z obrazem św. Tomasza Apostoła patrona miasta oraz Kaplicę Ordynacką. Po wyjściu z Katedry zabudowania dawnego Arsenału zamojskiego. Wyjdziemy po za mury miasta Bramą Szczebrzeską, by podziwiać bastionowy układ Twierdzy Zamojskiej. Następnie przejdziemy na Zamojską Rotundę (wstęp bezpłatny) – wybudowaną blisko 200 lat temu działobitnię, która podczas II wojny światowej stała się miejscem masowych straceń ludności Zamościa i Zamojszczyzny. Dzisiaj w tym miejscu mieści się Muzeum Martyrologii – Rotunda. W mury miasta wejdziemy dawną Furtą Wodną, by zwiedzanie zakończyć na Rynku Wielkim .
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Nocleg.

Dzień 4.
7.30 – Śniadanie.
8.15 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
Szczebrzeszyn – to jedno z najstarszych miast na Roztoczu. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy: Dawną Synagogę, Cerkiew Zaśnięcia NMP, kościół parafialny p.w. św. Mikołaja,
Zwierzyniec – spacer po miejscowości, w trakcie którego zobaczymy takie obiekty jak: „Kościółek na Wodzie” p.w. św. Jana Nepomucena, „Pomnik Szarańczy” – kamień upamiętniający wielki nalot szarańczy w roku 1711, Stary Browar Zamoyskich – zabudowania browaru z 1806 roku założonego przez Zamoyskich (w barze przy browarze istnieje możliwość degustacji regionalnego piwa „Zwierzyniec”); Budynki Dawnego Zarządu Ordynacji Zamojskiej.
Krasnobród – to miejscowość mająca status uzdrowiska, a jednocześnie miejsce Kultu Maryjnego. Podczas zwiedzania wejdziemy do barokowego kościoła p.w. Nawiedzenia NMP, przejdziemy przez zabudowania podominikańskiego Zespołu Klasztornego, by zwiedzić Muzeum Wieńców Dożynkowych urządzone w dawnym spichlerzu z 1795 roku, Ptaszarnię oraz Muzeum Ziemi Krasnobrodzkiej. Następnie przejedziemy do Kapliczki w Miejscu Objawień Matki Bożej gdzie o ile (susza nie da się we znaki) będzie można zaczerpnąć wody z cudownego źródełka.
Oseredek – niewielka miejscowość na Roztoczu Tomaszowskim, w której zwiedzimy Muzeum Pożarnictwa.
Rezerwat nad Tanwią – spacer ścieżką przyrodniczą tzw. „szumów” czyli mini wodospadów na rzece Tanew. To cudowne miejsce zostało w roku 2016 ogłoszone jednym z 7 cudów Polski. Ścieżką, prowadzącą brzegami rzeki, dochodzimy do miejsca po dawnej stanicy harcerskiej, która funkcjonowała tutaj w okresie międzywojennym, a zniszczona została w pierwszych dniach II wojny światowej. W okresie zaborów przebiegała tędy granica pomiędzy zaborem Rosyjskim a Austriackim. Podczas spaceru, poza pięknymi widokami leśnego rezerwatu i przełomu rzeki, towarzyszy nam szum niewielkich wodospadów, stanowiących o wyjątkowości tego miejsca.
Czas wolny.
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Nocleg.

Dzień 5.
7.30 – Śniadanie.
8.15 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
W programie między innymi:
Puławy – park, pałac Czartoryskich, świątynia Sybilli,
Kazimierz Dolny – na trasie zwiedzania zobaczymy m.in. rynek z kamieniczkami, zamek, baszta, Góra Trzech Krzyży, mały rynek i jatki, suszarnia i koguty w piekarni Sarzyńskiego, kamienica Celejowska.
Nałęczów – park zdrojowy, pałac Małachowskich.
Czas wolny w Kazimierzu Dolnym.
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Nocleg.

Dzień 6.
8.00 – Śniadanie.
9.00 - Wykwaterowanie. Przejazd do Koszalina. Na trasie obiad.
Przyjazd do Koszalina ok. 22.00

W cenie zawarte są:

  • transport autokarem,
  • opieka pilota/przewodnika na trasie oraz podczas pobytu,
  • obsługa miejscowych przewodnicków: Lublin, Zamość, Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Kozłówka, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Oseredek, Roztoczański Park Narodowy,
  • 5 noclegów w hotelu w Lublinie (pokoje 2 – os. z pełnym węzłem sanitarnym, TV),
  • posiłki: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zamość (Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał), Kozłówka (Pałac Zamoyskich), Lublin (kaplica św. Trójcy),
  • wstęp – Muzeum Pożarnictwa, katedra Zamojska, rotunda, 
  • wieczorek taneczny przy muzyce mechanicznej (DJ),
  • parkingi,
  • zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania dla każdego uczestnika,
  • ubezpieczenie NNW,
  • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
  • podatek VAT.

W przypadku nie zebrania grupy 40 osób wycieczka nie odbędzie się. 
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.

210,00 zł

RUGIA

Wycieczka: 1-dniowa

Największa niemiecka wyspa to piękne krajobrazy nadmorskie, ciekawe historie. Zapraszam do wspólnej podróży

więcej zobacz na mapie
270 zł

MUSICAL - METRO 30 LAT

Wycieczka: 1-dniowa

Zapraszam do wyjazdu na kultowy już musical METRO! Tym razem jedziemy do Bydgoszczy

więcej zobacz na mapie
? zł

ZAPLANUJ WŁASNĄ WYCIECZKĘ

Wycieczka: 1-dniowa

Jeśli nie znalazłeś wycieczki dla siebie - napisz do nas

więcej zobacz na mapie
1960,00 zł

Jednak Opolskie - zaskoczę Cię!

Wycieczka: 6-dniowa

Opolskie - najmniejsze województwo w naszym kraju. Chyba niewielu z nas miało okazję je zwiedzać? Jest okazja poznać lepiej ten region! Oczywiście na wycieczce z przewodnikiem!

więcej zobacz na mapie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się