Termin: 24.09 - 29.09.2024 r. - NA ZAPYTANIE
Koszt wycieczki: 1950,00 zł/os.
Dzień 1. (24.09.2024 r.)
4.45 – zbiórka uczestników wycieczki na parkingu przy banku PeKao w Koszalinie (od strony ulicy Jana z Kolna).
5.00 – wyjazd z Koszalina.
5.00 – 17.00 - Przejazd na trasie Koszalin – Sandomierz.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Po obiadokolacji wieczorny spacer uliczkami starego miasta.
Nocleg.
Dzień 2. (25.09.2024 r.)
8.00 – Śniadanie.
9.30 – Wykwaterowanie i przejazd w pobliże starego miasta. Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem (m. in. Brama Opatowska, szlak św. Jakuba, dom Długosza, ratusz, wąwóz królowej Jadwigi, podziemna trasa turystyczna, ucho igielne, miejsca znane z serialu „Ojciec Mateusz”. Czas wolny.
Przejazd na trasie Sandomierz – Myczków. Przyjazd do hotelu ok. 18.00 – 19.00. Zakwaterowanie.
Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer do Polańczyka.
Nocleg.
Dzień 3. (26.09.2024 r.)
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Wycieczka całodniowa. Przejazd małą obwodnicą Bieszczadzką (Lesko – Hoczew – Polańczyk – Wołkowyja – Czarna – Lesko). Trasa małej obwodnicy bieszczadzkiej na początku i na końcu łączy się z dużą obwodnicą bieszczadzką, stanowiąc jej cięciwę. Rejs statkiem po Solinie.
ok. 18.00 – obiadokolacja.
19.30 – ognisko/grill z pieczeniem kiełbasek.
Nocleg.
Dzień 4. (27.09.2024 r.)
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Wycieczka całodniowa. Przejazd dużą obwodnicą Bieszczadzką (Ustrzyki Dolne – Ustrzyki Górne – Wetlina – Cisna). Zwiedzanie obwodnicy bieszczadzkiej. Zwiedzanie zapory wodnej na Solinie.
ok. 18.00 – obiadokolacja.
20.00 – 23.00 – wieczorek taneczny (muzyka mechaniczna).
Dzień 5. (28.09.2024 r.)
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Przejazd w okolice połoniny Wetlińskiej. Wejście na połoninę i przejście do schroniska PTTK „Chatka Puchatka” oraz podziwianie panoramy Bieszczadów lub przejście do schroniska pod Małą Rawką.
Przejazd kolejką wąskotorową (atrakcja dodatkowo płatna). Przejazd uzależniony jest od dostępności kolejki w terminie wrześniowym – wcześniejsza rezerwacja.
ok. 18.00 – obiadokolacja.
19.00 – spotkanie z „Winiarzem” - degustacja win oraz ciekawostki związane z uprawą winorośli.
Nocleg.
Dzień 6. (29.09.2024 r.)
8.00 – Śniadanie.
9.00 - Wykwaterowanie. Przejazd do Koszalina. Na trasie obiad.
Przyjazd do Koszalina ok. 22.30
W przypadku nie zebrania grupy 40 osób, wycieczka nie odbędzie się.
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.
DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH MOŻLIWOŚĆ USTALENIA TERMINU INDYWIDUALNIE
Bieszczady - mit polskiego Dzikiego Zachodu w połączeniu z echami „Łun w Bieszczadach” kształtował przez dziesięciolecia obraz tych stron w świadomości przeciętnego Polaka i stanowił o ich turystycznej atrakcyjności. Po co dziś przyjeżdżamy w Bieszczady? Prawdziwy turysta górski znajdzie tu nadal najmniej zaludnione i najmniej zagospodarowane góry Polski. Choć już nie tak dzikie, jak przed ćwierćwieczem, choć pocięte siecią dróg leśnych i opasane ruchliwą obwodnicą, zachowały wiele z dawnego uroku. Spore odległości między schroniskami czy innymi punktami zakwaterowania i wyżywienia oraz rzadka sieć komunikacyjna wymuszają długie odcinki dzienne, co wymaga dobrej kondycji, ale daje w zamian satysfakcję z własnej sprawności i samodzielności.
Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Usytuowane jest na lessowych wzgórzach. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najwyższej klasy zaliczane są: średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski - kościół św. Jakuba. Sandomierz jest ściśle związany z wydarzeniami historycznymi Polski.
Tu przebywali królowie, książęta i wiele innych ważnych osobistości, pozostawiając po sobie liczne pamiątki. Najważniejszym gościem we współczesnych czasach był Papież Jan Paweł II, który odwiedził miasto 12 czerwca 1999 roku.
Jedną z atrakcji przyrodniczych naszego miasta są Góry Pieprzowe, zaliczane do najstarszych gór w Europie. Można tu spotkać okazy flory stepowej oraz unikatowe naturalne rosarium, utworzone z kilkunastu gatunków dzikiej róży. Najczęściej odwiedzany przez turystów jest Wąwóz Królowej Jadwigi ciągnący się na odcinku pół kilometra.
Miasto Łódź zapewne większości kojarzy się z przemysłem włókienniczym........... dzisiaj miasto Łódź ma zupełnie inne oblicze..
więcej zobacz na mapieMonachium i okoliczne miejscowości przyciągają turystów z całego świata. Wybierz się z nami! Zapraszamy!
więcej zobacz na mapieSuwałki - biegun zimna? Wilno śladami Adasia? Białystok - może napijemy się buzy?
więcej zobacz na mapie