Termin: 29 sierpnia 2026 r. - WOLNE MIEJSCA, SPRZEDAŻ TRWA
Koszt wycieczki: 130,00 zł/os.
8.00 – zbiórka uczestników wycieczki na parkingu przy banku PeKaO (ul. Jana z Kolna w Koszalinie).
8.15 – wyjazd z Koszalina. Przejazd do Bornego Sulinowa. Zwiedzanie izby muzealnej oraz miasteczka z przewodnikiem (około 2h).
Przejście na Wrzosowiska Kłomińskie do rezerwatu Diabelskie Pustacie. Długość trasy to w sumie 5 km, odcinek ten ze względu na zły stan nawierzchni utrudniającej przejazd autokarem, będzie trzeba pokonać na pieszo.
Przejazd do centrum Bornego Sulinowa. Czas wolny do dyspozycji uczestników (spacer, zakupy w sklepie u Saszy, restauracja u Saszy).
Przyjazd do Koszalina ok. 18.30
Program jest ramowy, kolejność zwiedzana może ulec zmianie.
W przypadku nie zebrania grupy 40 osób, wycieczka nie odbędzie się.
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.
Borne Sulinowo - to jedno z najmłodszych miast w Polsce, zwane często turystycznym poligonem. Przed 1992 rokiem miasto pełniło funkcję radzieckiego garnizonu i było nieobecne na mapach. Położenie miasta pomiędzy jeziorem Pile, a bezkresnymi połaciami dawnego poligonu sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla amatorów wypoczynku nad wodą, rowerzystów, piechurów, miłośników wędrówek pieszych, jak i poszukiwaczy śladów przed- i powojennej historii.
Wrzosowiska Kłomińskie (Rezerwat Diabelskie Pustacie) – rozległe tereny położone pomiędzy Bornem Sulinowem i Kłominem zajmują największe wrzosowiska na Pomorzu Zachodnim, które wykształciły się na dawnym radzieckim poligonie. W celu ich ochrony w 2008 roku utworzono tu florystyczny rezerwat przyrody „Diabelskie Pustacie” o powierzchni 932,5 ha.
Dlaczego chrząszcz brzmi w trzcinie? Skąd się wzięło określenie stół szwedzki? Na wycieczce padną odpowiedzi nie tylko na te pytania.
więcej
Zapraszamy do Berlina na jarmark świąteczny oraz krótki spacer po mieście.
więcej
Poznaj cesarskie uzdrowiska (Ahlbeck, Heringsdorf) oraz wioskę truskawkową w Koserow.
więcej
Winobranie w Zielonej Górze to największe święto wina w Polsce. Odbywa się co roku w pierwszej połowie września.
więcej